Safer Internet – lekcje online klasy ósmej

W tym roku w ramach zajęć informatycznych klasa ósma wzięła udział w lekcjach online dotyczących tematyki szeroko pojętego bezpieczeństwa w Internecie.

Polskie Centrum Programu Safer Internet przygotowało szereg takich zajęć zarówno dla klas podstawowych jak i ponadpodstawowych. Klasa ósma miała okazję uczestniczyć w dwóch takich lekcjach na żywo, pierwsza z nich o temacie: Jak odróżnić fake od newsa? przeprowadzoną przez absolwenta Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego Macieja Kępkę oraz w drugiej lekcji o temacie „Cyfrowy ślad - ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł” – prowadzoną przez Katarzynę Bisialską – specjalistkę ds. szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa NASK PIB.