Poznajmy sie lepiej, czyli co powinniśmy wiedzieć o Ukrainie

W lutym i marcu w naszej Ósemce odbyły się spotkania warsztatowe, podczas których  uczniowie mieli okazję poznać kulturę i tradycje Ukrainy.

Panie pochodzące właśnie z Ukrainy przygotowały prezentację, która przedstawiała najważniejsze informacje na temat naszych wschodnich sąsiadów. Podczas warsztatów ósemkowicze dowiedzieli się wielu rzeczy między innymi na temat geografii, historii czy języka Ukrainy. Podczas dyskusji prowadzące spotkanie i uczestnicy wymieniali informacje na temat symboli narodowych, najważniejszych miejsc, kuchni itp. naszych państw. Zarówno prezentacja, jak i rozmowa pozwoliły na lepsze poznanie się i dostrzeżenie podobieństw kultur polskiej i ukraińskiej. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie spotkania zakończyły się propozycją kolejnych, podczas których nasi uczniowie będą nadal poznawać ojczyznę naszych nowych szkolnych kolegów;)