Pasowanie na czytelnika

13 i 14 marca miało miejsce kolejne ważne wydarzenie w życiu naszych najmłodszych. Pierwszoklasiści od września systematycznie uczyli się literek i dziś mogli wypożyczyć pierwsze książki do samodzielnego czytania.

Uczniowie klasy 1A i 1B zostali pasowani na CZYTELNIKÓW SZKOLNEJ BIBLIOTEKI.

pasowanie

Zabawa przygotowana we współpracy z gimnazjalistkami: Izą Bończyk, Julią Golińską, Basią Niewęgłowską i Sandrą Gryc, to gra dydaktyczna. Na każdej z czterech stacji dzieci wykonywały zadania związane z książką i czytaniem: zbierały literki w labiryncie, rozwiązywały krzyżówkę, układały puzzle z postaciami z bajek i rozwiązywały zagadki literackie. W końcu dojechały do biblioteki. Tutaj wspólnie ustaliliśmy zasady korzystania z biblioteki szkolnej i szanowania książek jako dobra wspólnego wszystkich uczniów.

Na dowód przyjęcia w poczet czytelników dzieci otrzymały zakładki do książek i wypożyczyły do domu pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki. Pozostaje już tylko jej przeczytanie… Za dwa tygodnie spotkamy się znowu i opowiemy o przygodach bajkowych bohaterów.

Bardzo dziękuję za pomoc uczniom:

Izabeli Bończyk

Basi Niewęgłowskiej