Schronisko dla zwierząt "Fauna"

W dniu 7 czerwca mieliśmy okazję odwiedzić schronisko dla zwierząt w Rudzie Śląskiej.

W podziękowaniu za zbiórkę w naszej szkole zostaliśmy zaproszeni na zajęcia edukacyjne w schronisku "Fauna", które przyjmuje psy i koty. Zobaczyliśmy jak wygląda praca w schronisku oraz jak zostać wolontariuszem, poznaliśmy pieski przebywające w schronisku i ich smutne historie, jak i "happy endy", które miały miejsce. Po łzach wylanych przy kojcach, przyszedł też moment na uśmiech, czyli kociarnia i "mizianie" kociaków. W sali edukacyjnej na podsumowaniu dowiedzieliśmy się jak dbać o zwierzęta by ograniczyć ich bezdomność. Bardzo dziękujemy za cenną lekcje. Mam nadzieję, że w przyszłości zobaczymy naszych uczniów w roli wolontariuszy :)