Wycieczka integracyjna do Bochni

19 października w ramach integracji polsko-ukraińskiej uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni.

W unikatowym labiryncie solnych korytarzy, czekało na nas wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Campi był wielkim przeżyciem. Pod okiem naszych przewodników zwiedzaliśmy kopalnię oraz przejechaliśmy się podziemną kolejką. Poznaliśmy historię kopalni, średniowieczne techniki wydobywcze, pracę i zwyczaje górnicze oraz codzienne życie kopalni dzięki holograficznym i interaktywnym inscenizacjom oraz słuchowiskom.

Trasę wycieczkową zakończyliśmy wspólnym spędzeniem czasu, na podziemnym boisku sportowym. Poznawanie „podziemnego, solnego miasta” było niezwykłą przygodą oraz interesującą lekcją historii i przyrody.

Wycieczka była finansowana ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci.