Organizujemy pomoc mieszkańcom afrykańskiej wioski Rafai w Republice Środkowej Afryki

Sytuacja w Republice Środkowej Afryki jest bardzo ciężka. 80% kraju jest pod kontrolą rebeliantów. Ludzie są okradani, zabijani. Mieszkańcy wioski Rafai są pod opieką misjonarzy z Katowic-Panewnik. Założyli tam misję, pomagają mieszkańcom wioski i ludziom z okolic.

Misjonarze dwa razy do roku jeździli do stolicy kraju oddalonej o 900km po najpotrzebniejsze artykuły (artykuły pierwszej pomocy-lekarstwa, plastry, bandaże, a także przybory szkolne). Teraz jest to niemożliwe, ponieważ drogi są pozamykane, pilnowane przez rebeliantów.

Dlatego została zorganizowana pomoc z Polski. Przesyłka dotrze do mieszkańców i misjonarzy samolotem. W Rafai  znajduje się małe lotnisko.

Chcemy również okazać naszą pomoc. Jeśli ktoś pragnie włączyć się w akcję, to prosimy o: szczoteczki do zębów, przybory szkolne, bandaże, plastry, gazy, mydło w kostce. Mile widziane są również różańce, może ktoś ma w domu więcej różańców i chciałby się podzielić?

Dary złożone w naszej szkole zostaną przekazane do Biura Misyjnego w Katowicach-Panewnikach, a stamtąd przekazane do Afryki.

Dary prosimy składać w sali nr 19 (gabinet pedagoga)  do 10.05.2018r.