Wizyta w V Liceum Ogólnokształcącym

24 kwietnia klasa IIIb wraz z reprezentantami z 3a pojechała z wychowawcą, panem Szymonem Kasperkiem do V Liceum Ogólnokształcącego na Dni Otwarte tej szkoły połączone z ciekawymi zajęciami o Śląsku - jego życiu codziennym, geografii, historii zwyczajach, gwarze.

Uczestniczyliśmy w zajęciach o geografii Śląska, na zajęciach o gwarze oprócz teorii  tłumaczyliśmy ze śląskiego na polski znane utwory literackie oraz artykuły gazetowe. Wzieliśmy udział w prezentacji dotyczącej e-sportu, uczniowie mieli także możliwość zagrania w sali informatycznej na komputerach ( a później nawet nie chcieli stamtąd wyjść - tak im się podobało). W sali z angielskiego, oprócz konkursu na znajomość Wielkiej Brytanii, przy którym musieliśmy wykorzystać nasze telefony komórkowe, mieliśmy możliwość poznania dialektu z Yorkshire, a następnie odbyliśmy wędrówkę po Jawie, Sumatrze i Borneo, słuchając ciekawego wykładu o tamtejszej przyrodzie i oglądając pokaz zdjęć z tamtego regionu. Byliśmy również w sali chemicznej, gdzie oprócz ciekawych eksperymentów, pokazywanych nam przez uczniów V LO uzyskaliśmy wiele ciekawych informacji o profilu przyrodniczym w szkole. Oprócz tego, na sali gimnastycznej mieliśmy możliwość zagrania w siatkówkę z uczniami liceum.

Atmosfera była niezwykle ciepła, a nauczyciele i uczniowie V LO na każdym kroku służyli nam radą i pomocą, za co serdecznie dziękujemy. Uśmiech

Szymon Kasperek