Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2018

W czwartek, 15 marca 2018 roku, odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Przeprowadzany jest  jeden raz w roku, jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.

Kangur Matematyczny narodził się w latach osiemdziesiątych w Australii - stąd jego nazwa. Inicjatorem konkursu był światowej sławy popularyzator matematyki Peter Joseph O'Halloran. Po raz pierwszy w Europie odbył się we Francji w 1991 roku i od razu zyskał dużą popularność. Polska po raz pierwszy przystąpiła do tego konkursu w 1992 roku. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Od paru lat startuje w nim rocznie ok. 3 milionów uczniów, z tego w Polsce około 300 tysięcy. Uczestnicy na całym świecie rozwiązują te same zadania tego samego dnia. logo kangura

Do udziału w konkursie zgłosiło się w naszej szkole 19 uczniów w kategoriach: Maluch, Kadet oraz Junior. Uczestnicy rozwiązywali 30 zadań, które oprócz wiedzy matematycznej wymagały ogromnej spostrzegawczości i umiejętności logicznego myślenia. W dniu konkursu każdy uczestnik dostał upominek „zakręcony drucik”.

Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie, mianowicie wyróżnienie otrzymali:

Jakub Miernik (klasa 4a)  oraz Antek Sudoł (klasa 4b)

Gratulujemy sukcesu!  buźka

Miłośników matematycznych zadań zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.