Festyn Rodzinny

26 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Katowicach miał miejsce Festyn Rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszej szkoły i dzielnicy. Była to już kolejna edycja tej imprezy i jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem. O godz. 1100 pan dyrektor Marek Zdebel powitał przybyłych gości.

rodzina

Festyn rozpoczęło przedstawienie tematycznie związane z Dniem Matki, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas. Młodzież gimnazjalna zaprezentowała  humorystyczne scenki z cyklu „Moje dziecko jest najlepsze”, uczniowie klas czwartych w swoich wierszach docenili rolę zarówno mamy jak i taty w rodzinie, a pierwszaki zatańczyły trojaka przyśpiewując przy tym pięknie. Całość przeplatała muzyka i śpiew, a na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Ósemka” do melodii Akademia Pana Kleksa i tekstu autorstwa nauczycieli naszej szkoły.

Po przedstawieniu zaprezentował się Szkolny Klub Wolontariatu – ogłoszono wyniki konkursu „Pomagam bo lubię”, wręczono nagrody oraz zaprezentowano przedstawienie „Głodny Kubuś”. Jak co roku, swoim występem urozmaiciły nasz festyn Mażoretki „Akcent” z MDK Ligota. Był to wspaniały pokaz, a naszą radość i dumę z tak zdolnej młodzieży podkreśla fakt, że w Mażoretkach tańczą również absolwentki naszej szkoły.

Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd wozu strażackiego OSP Kostuchna. Dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wozu oraz porozmawiać ze strażakami. Zaciekawienie szczególnie chłopców zwrócił pokaz technik KRAV MAGA. W obu tych blokach zaprezentowali się również uczniowie naszej szkoły.

Każdy punkt programu przeplatały pokazy gimnastyki artystycznej oraz tańca w wykonaniu naszych uczennic. Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie. Bo oprócz pokazów i występów było mnóstwo konkursów i zabaw. Każdy uczestnik konkursu/zabawy otrzymywał los dwudzielny i na zakończenie imprezy losowano nagrody. Najmłodsi uczestnicy cieszyli się też bardzo z dmuchanego zamku i zjeżdżalni oraz zabawy bańkami mydlanymi. Przez cały czas festynu czynne były stanowiska gastronomiczne – ciepłe posiłki, ciasta, popcorn, lody oraz ciepłe i zimne napoje. W przygotowanie tych potraw zaangażowali się rodzice, panie kucharki, a obsługę zapewniali przedstawiciele działającej w naszej szkole Spółdzielni Uczniowskiej „Ósemka”.

Podczas imprezy panowała miła i pogodna atmosfera, pomagały w tym nasze nastroje oraz słońce, które tego dnia było z nami przez cały dzień. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Nasze działania wsparli:

Pan Grzegorz Mazur, Dominika Mazur  "Halina" S.C. ul .Grzyski 14 Katowice

Pan Adam Zieliński "Arena" ul. Statowa 8 , Katowice

Piekarnia Łysik, Joanna Łysik-Gajur, Panwenicka, Katowice

Laserhouse ul. Kamienna  9 , Katowice

Wisienka na Torcie ( Manufatura Słodkości) ul.Ligocka 90, Katowice

Park -Ogrodzieniec , Zamkowa 33, 42-440 Podzamcze.

DZIĘKUJEMY!!! słoneczko