Z Bangladeszu do Polski

Jak co roku,  znowu  mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach kulturowowych prowadzonych w języku angielskim. Gościliśmy już wcześniej wolontariuszy z Indii oraz Bahrajnu, a tym razem odwiedził nas obywatel Bangladeszu, student Wyższej Szkoły Bankowej.

Polska Bangladesz

Abser nie tylko opowiedział nam o swoim kraju, tak przecież egzotycznym dla nas, ale również przedstawił nam  doświadczenia związane z Polską  z perspektywy obcokrajowca mieszkającego tu od roku. Spotkanie rozpoczęła prezentacja, ale szybko przerodziło się ono w sympatyczną rozmowę i okazało się, że pomimo tak wielu różnic pomiędzy naszymi krajami, jest również wiele tematów, które dla młodzieży nigdy nie znają granic. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że język angielski  jest dla nas faktycznym narzędziem komunikacji, a niektórzy ze zdziwieniem odkryli, że ich dotychczasowe umiejętności naprawdę pozwalają już na swobodną rozmowę.