Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wzrostu Kryształów

Katarzyna Kramza, uczennica klasy 2b gimnazjalnej otrzymała wyróżnienie w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej organizowanego przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. 12 czerwa 2018 roku odbyło się Sympozjum i Gala wręczenia nagród Laureatom w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie.

kryształ

W nowoczesnej auli odbyło się wystąpienie zaproszonych gości oraz wręczenie nagród. W programie sympozjum były wykłady dotyczące kryształów w organizmach żywych, kryształów metali i ich dziwnych własności fizycznych oraz wykład o magnetycznych chłodziarkach. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Bardzo fajnie przygotowana impreza w nowoczesnym miejscu wśród zieleni zachęca do zainteresowania się studiami właśnie w tym miejscu.

Gratulacje dla Katarzyny! buźka