XXVII Wojewódzki Konkurs Matematyczny "Nudna Matematyka"

Wbrew nazwie konkursu dla Antka Sudoła, matematyka nie jest nudna, a udowodnił to, zajmując 4 miejsce w konkursie, którego kolejna edycja odbyła się w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

W XXVII edycji Wojewódzkiego Konkursu "Nudna Matematyka" uczeń klasy piątej zaprezentował się rewelacyjnie. Po wrześniowych eliminacjach, w których brało udział około 200 uczniów z województwa śląskiego, Antek zakwalifikował się do półfinału. Półfinał również przeszedł pomyślnie i znalazł się w finale w grupie najlepszych matematyków. W finale Antek Sudoł zajął czwarte miejsce.

Zgodnie z regulaminem celami konkursu są: rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, wyrabianie sprawności w przeprowadzaniu analizy zadania, rozwijanie umiejętności szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań.

Antek spisał się na medal!! bravo