Uroczystość PASOWANIA NA CZYTELNIKA

Po bardzo pracowitym I semestrze, kiedy to uczniowie klas pierwszych poznawali litery i uczyli się czytać, nadszedł czas samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki szkolnej i samodzielnego czytania pierwszych lekturek.

Mali uczniowie obejrzeli przygotowane przez gimnazjalistki: Basię, Kasię, Martynę, Ewę i Sarę przestawienie zachęcające do czytania książek. Następnie poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej i jej zbiorów oraz złożyli przyrzeczenie o szanowaniu książek należących do wszystkich uczniów w szkole. Na pamiątkę Uroczystości Pasowania na Czytelnika otrzymali zakładki do książek. No i oczywiście - wypożyczyli książki. Następne spotkanie po feriach - będziemy systematycznie wypożyczać książki, rozmawiać na temat ich treści, rysować obrazki, organizować konkursy.

Wraz z bajkowymi postaciami zachęcamy do spędzania wolnego czasu z książką. Może i starsi uczniowie przypomną sobie, ile wspaniałych przygód można przeżyć wraz z bohaterami lektur... KSIĄŻKA