Dzień Kosmosu

Światowy Dzień Kosmosu został ustanowiony z inicjatywy amerykańskich astronautów. Ich celem było upamiętnienie wydarzeń związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej i zainspirowanie naukowców do dalszej pracy. Święto ma też zachęcać zwykłych ludzi do zgłębiania tajemnic Wszechświata.

W naszej szkole każda klasa od IV do VIII oraz III gimnazjalnej przygotowała plakat na temat danej planety, dzieciaki przebrały się za ufoludki lub kosmitów. Odbył się również quiz o Kosmosie. Wygrała klasa IIIc - w grupie starszej, a w młodszej remis Va i IVa. W świetlicy Natalia Dołbecka i Zuzia Flisiak z Va przeprowadziły quiz o planetach. Maluchy najpierw wysłuchały piosenki, a później odpowiadały na pytania zadane przez Natalię i Zuzię. Wszystkie dobre odpowiedzi były nagradzane.