Wycieczka integracyjna

W piątek 27 września klasy 1a i 1b wyruszyły na swoją pierwszą szkolną wycieczkę do Żarek.  Uczniowie rozpoczęli przygodę od udziału w warsztatach sklejania i malowania drewnianych koników.

W ruch poszły farby, pędzle. Dzięki swojej kreatywności i wyobraźni młodzi artyści wyczarowali bajecznie kolorowe zabawki.W manufakturze Hokus Pokus wszyscy z olbrzymim zaciekawieniem obserwowali proces przygotowywania słodyczy od momentu, kiedy cukier jest jeszcze płynnej formie. Na miejscu każdy mógł spróbować  ciepłych łakoci i samemu wytworzyć lizaka.

W Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn pierwszoklasiści przenieśli się w czasie do świata dawnych rzemiosł i zawodów. Stary Młyn to miejsce w którym nowoczesność łączy się z tradycją, a zabawa z nauką. Autentyczne maszyny, urządzenia i narzędzia, multimedialne prezentacje i gry oraz interaktywne zabawy przypadły wszystkim do gustu. Warsztaty mielenia zboża i pamiątkowa sakiewka z mąką na szczęście, będą miłym wspomnieniem wycieczki. Uśmiech