Pasowanie, czyli jak Pierwszaki stały się uczniami naszej szkoły

W święto Edukacji Narodowej dziewczynki i chłopcy z klas pierwszych zostali pasowani na  uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Katowicach.

Uroczystość rozpoczął  polonez, który zatańczyły Pierwszaki Uśmiech. Następnie uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Kolejnym punktem tego ważnego wydarzenia było przemówienie Pana Dyrektora, który wyraził nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą otrzymywać wysokie wyniki w nauce i godnie reprezentować szkołę. Po przemowie nastąpiło uroczyste pasowanie - najpierw dzieci złożyły przyrzecznie, a potem Dyrektor szkoły każdego mianował na ucznia. Wszyscy z klasy 1a i 1b dostali dyplom i sowę - symbol mądrości.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy, aby nasza szkoła była dla nich jak drugi dom, w którym będą czuć się bezpiecznie,  osiągać sukcesy i spotykać się z przyjaciółmi Uśmiech