Warsztaty o tolerancji

W październiku Fundacja "Po pierwsze" zorganizowała warsztaty dla uczniów z klas 1-3 dotyczące autyzmu. Zajęcia przybliżyły uczniom tę trudną tematykę w prosty i zrozumiały sposób, w formie aktywnej zabawy.

Warsztaty przekazały dzieciom podstawową wiedzę na temat autyzmu, dzieci dowiedziały się jak funkcjonują osoby z autyzmem, jakie mają trudności i co jest ich podłożem, jak mogą odbierać i interpretować otaczającą nas rzeczywistość. Brały w nich udział wszystkie klasy, a prowadziła je mgr Beata Górny – doświadczony pedagog specjalny i terapeuta. Dzieci mogły poznać świat autystyczny poprzez różne doświadczenia, zobaczyły również krótki film o akceptowaniu autyzmu, o tym, iż należy pamiętać, że nawet najprostszy gest, zwykły uśmiech i wyrozumiałość są bardzo ważne dla dziecka autystycznego. Uczniowie na koniec otrzymali upominki od fundacji - mapy świata, puzzle stolic.