Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR - wyniki

Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur” w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières”.

Polska edycja konkursu Kangur prowadzona jest pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières”.

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05 – 5.06. Wzięli w nim udział uczniowie z klas II -VIII.

Bardzo dobry wynik uzyskali:
Franciszek Sudoł   kl. II a
Marcin Praczuk   kl. II b
Antoni Sudoł   kl. VI b

Wyróżnienie otrzymała
Wiktoria Syrek kl. V a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!   bravo

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na koniec roku szkolnego.
Każdy uczestnik Konkursu otrzyma układankę logiczną – czteroelementowy TANGRAM.