Miesiąc z książką - Harry Potter

W październiku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek, biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów Miesiąc z Harrym Potterem.

Harry Poter

Akcja rozpoczęła się od wysłania do uczniów sów z listami, w których poinformowano ich, że zostali przyjęci do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Następnie zjawiła się w klasach Tiara Przydziału. Przedstawiciel klasy losował, do którego z domów klasa będzie należeć.

Kolejne etapy zabawy polegały na wykonywaniu różnych zadań, za które klasy otrzymywały punkty oraz karty postaci. Na początek uczniowie mieli wykonać klasowego patronusa. Uczniowie musieli wybrać takie stworzenie (mogło być wymyślone), które najlepiej oddaje ducha klasy.

Następnie uczniowie otrzymali tajemnicze listy. Do klas 4, 6 i 7 napisał profesor Lupin, który poprosił uczniów, aby wymyślili zaklęcie, które pomoże mu zdjąć klątwę wilkołaka. Natomiast klasy 3 dostały list od Zgredka. Zgredek dostał zaproszenie na ślub Hermiony i Rona, ale sam nie potrafił zrobić pięknej kartki ślubnej, dlatego poprosił klasy 3, żeby wykonały dla niego piękne kartki.

Klasy starsze otrzymały także zadanie od Hagrida – odnalezienie smoczego jaja. Zadanie zostało utrudnione przez pomocników Voldemorta, którzy to zamknęli uczniów
w wirtualnym escape roomie. Na całe szczęście nasi uczniowie okazali się sprytniejsi, udało im się rozwiązać zagadki, wyjść z escape roomu i zdobyć smocze jajo.

Bardzo dziękuję wszystkim klasom za tak ciepłe przyjęcie Miesiąca z Harrym Potterem oraz za ogromne zaangażowanie w wykonywanie poszczególnych zadań.

escape room