Europejski Dzień Języków

Jak co roku przełom września i października mija u nas pod hasłem propagowania różnorodności językowej i kulturowej i choć Europejski Dzień Języków przypada na 26 września, to w naszej szkole obchody trwały znacznie dłużej.

Każda z klas miała okazję uczestniczyć w prelekcji na temat języka jako narzędzia komunikacji, jego historii i systematyce oraz poznać ciekawostki dotyczące języka. O tym, jak ważna jest wielojęzyczność już chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w rozpoznawaniu cech charakterystycznych wiodących języków europejskich i nauczyć się najprostszych zwrotów w każdym z nich. Pamiętajmy, że umiejętności XXI wieku liczące się najbardziej na to przede wszystkim umiejętność współpracy między ludźmi różnych narodowości i kultur, a tego nie osiągniemy bez znajomości języków obcych.