Wykłady dla nauczycieli "Pamięć 81"

W ramach projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!" dwoje nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział w dwóch konferencjach.

Pierwsza odbyła się 12 października, a jej tematem było: "Znane i nieznane o SOLIDARNOŚCI lat osiemdziesiątych  Regionu Śląsko-Dąbrowskiego", druga - "Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek SOLIDARNOŚĆ" miała miejsce 19 października. Oba wykłady poruszały tematykę związaną z SOLIDARNOŚCIĄ Śląsko-Dąbrowską, przedstawiając historię i efekty  działalności  tej organizacji. Spotkania z działaczami SOLIDARNOŚCI i wysłuchanie ich wspomnień były niezwykle ciekawą lekcją historii, a prelekcja wykładowcy uniwersyteckiego pozwoliła na uporządkowanie wiedzy na temat działań Związków Zawodowych w latach osiemdziesiątych.