Konkurs literacki "Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich"

Biorąc udział w projekcie kuratoryjnym "Pamięć 81", nasi uczniowie wzięli udział w konkursie "Stan wojenny we wspomnieniach naszych bliskich".

Zadaniem chętnych do napisania pracy literackiej było przeprowadzenie wywiadu lub wysłuchanie kogoś, kto był świadkiem wydarzeń z lat 1981- 1983. Do nauczyciela języka polskiego wpłynęły teksty, spośród których wybrano pięć najlepszych wypracowań. Wszystkie prace powstały w oparciu o relacje bliskich członków rodzin - rodziców i dziadków- na temat życia codziennego w czasie stanu wojennego. W tekstach znajdują się na przykład wspomnienia sanitariuszki medycznej, ratującej życie górników z "Wujka" czy zwykłych obywateli próbujących normalnie żyć w czasach, gdy w sklepach brakowało niemal wszystkiego i wprowadzono ograniczenia takie jak np. godzina policyjna.

Wybrane prace zostały wysłane na konkurs i mamy nadzieję, iż zostaną docenione przez jury.

Wszystkim konkursowiczom życzymy powodzenia;)