Bliżej historii, czyli lekcje o stanie wojennym

W nawiązaniu do 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz udziału naszej Ósemki w projekcie "Pamięć 81" nauczycielka historii przeprowadziła zajęcia dla uczniów klas 8 na podstawie materiałów przygotowanych przez IPN oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Uczestniczący w lekcji mieli okazję zobaczyć i wysłuchać fragment programu telewizyjnego, podczas którego gen. Jaruzelski poinformował o stanie wojennym oraz pracować z tekstem źródłowym. Ósmoklasiści uzupełniali też karty pracy, dzięki czemu zdobyli wiedzę na temat lat 1981-1983: codziennego życia rodzin oraz manifestacji członków SOLIDARNOŚCI.

Spotkanie uczniów z  trudną historią stanu wojennego przybliżyło im realia tamtych czasów i pozwoliło lepiej zrozumieć rolę wolnych związków zawodowych w późniejszej transformacji ustrojowej Polski.