Edukacja i zabawa, czyli wycieczka do Ogrodzieńca

W dniu 10 czerwca uczniowie klas 2a, 3a i 3b wzięli udział w wycieczce do Ogrodzieńca, a właściwie Podzamcza, by uczestniczyć w zwiedzaniu zamku oraz spędzić czas w leżącym u podnóży jego ruin - Parku Ogrodzienieckim.

Grupy rozpoczęły ten ciekawy dzień od podróży po zamku wraz z przewodnikiem, który opowiadał o historii zamku oraz o Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i Szlaku Orlich Gniazd. Następnym punktem był tor saneczkowy, park doświadczeń fizycznych, w którym przewodnik tłumaczył dzieciom wiele zjawisk oraz doświadczeń fizycznych. Kolejnym punktem było zwiedzanie Parku Miniatur z pięknymi polskimi zamkami i pałacami, dla chętnych dom legend i strachów oraz możliwość poćwiczenia strzałów z łuku. Ten dzień obfitował w wiele atrakcji i nowych przygód, po uśmiechach dzieci i dobrych humorach można wnioskować, iż wycieczka należała do bardzo udanych.