Święto ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.

30 września 2022 r. odbyło się Święto Ziemniaka. Na początku  uczniowie poznali jego historię i jego drogę do Polski.
Dzień obfitował w liczne zabawy, zagadki i konkursy, w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Dzieci obejrzały bajkę Pyza na polskich dróżkach, wykonały grupowy plakat i dowiedziały się o hodowli ziemniaków. Uczniowie sadzili i zbierali ziemniaki,  rzucali nimi do celu, biegali z ziemniakiem na łyżce oraz rzeźbili w ziemniaku swoje inicjały. Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych placków ziemniaczanych.

Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody tego pięknego, jesiennego święta.