26 WRZEŚNIA - EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW - LET YOUR TONGUE TWIST

Nauka języków obcych, jest tak ważna we współczesnym świecie, a zwłaszcza w Europie, której większość granic wciąż jest otwarta, że nie wystarczy jeden dzień, aby o tym rozmawiać.

W naszej szkole co roku skupiamy się na innym aspekcie doskonalenia komunikacji w języku innym niż nasz ojczysty. Tym razem postawiliśmy na wymowę, która zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim (a coraz częściej też polskim) przysparza nam niemało kłopotów. W ciągu ostatnich dwóch tygodni nasi uczniowie wzięli udział w lekcjach dotyczących ogólnej wiedzy o językach oraz dostali nie lada wyzwanie – tongue twisters. Łamańce językowe to najeżone trudnymi do wymówienia dźwiękami frazy i chociaż na co dzień te głoski nie pojawiają się w aż takim dużym natężeniu, to i tak mogą nam język “połamać”. Wykorzystują je ludzie pracujący głosem, dla których bardzo ważna jest dobra dykcja. I chociaż nie jest to zasadnicza umiejętność w procesie komunikacji, to jednak sprawia, że posługiwanie się językiem obcym staje się o wiele łatwiejsze.